Przejdź do treści Przejdź do stopki

🏆 Turniej o Puchar Burmistrza Oławy 2026

W dniach 20–21 czerwca 2026 roku na kortach tenisowych PODIUM w Oławie odbył się kolejny Turniej o Puchar Burmistrza Oławy. Wydarzenie zgromadziło zawodników z Oławy, Wrocławia, Opola, Strzelina, Polanicy-Zdroju, Marcinkowic, Nysy i innych miejscowości regionu.

Tegoroczna edycja upłynęła pod znakiem wyjątkowo wysokich temperatur. Przez cały weekend zawodnicy musieli mierzyć się nie tylko z wymagającymi rywalami, ale również z ponad 30-stopniowym upałem. Mimo trudnych warunków na kortach nie zabrakło emocjonujących pojedynków, efektownych wymian i sportowej atmosfery.

Organizatorem wydarzenia był Oławski Klub Tenisowy. Turniej został rozegrany na kortach PODIUM przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Oławie oraz pod honorowym patronatem Burmistrza Oławy



🎾 SOBOTA – TURNIEJ SINGLOWY

W sobotnich rozgrywkach udział wzięło 19 zawodników reprezentujących zarówno Oławski Klub Tenisowy, jak i inne miejscowości regionu.

Lista uczestników:

  • Wojciech Uryga (OKT)
  • Jakub Urbańczyk (OKT)
  • Sebastian Rak (Polanica-Zdrój)
  • Patryk Czarnecki (OKT)
  • Maciej Rosiński (OKT)
  • Mateusz Zieliński (Opole)
  • Zygmunt Ostrowski (OKT)
  • Patryk Ostrowski (Strzelin)
  • Rafał Czerkawski (OKT)
  • Andrzej Biela (OKT)
  • Łukasz Warzecha (OKT)
  • Jarosław Bogucki (OKT)
  • Serhii Feshchenko (OKT)
  • Piotr Skibiński (OKT)
  • Wiktor Fedunik (OKT)
  • Marcel Bojakowski (OKT)
  • Mateusz Zimniak (Wrocław)
  • Mateusz Wójcik (Wrocław)
  • Marcin Nawrat (OKT)

Po wielu godzinach rywalizacji wyłoniono zwycięzców dwóch kategorii.

🏆 Open A

🥇 Mateusz Zieliński (Opole)
🥈 Andrzej Biela (OKT)
🥉 Sebastian Rak (Polanica-Zdrój)

🏆 Open B

🥇 Wojciech Uryga (OKT)
🥈 Patryk Czarnecki (OKT)
🥉 Patryk Ostrowski (Strzelin)

Sobotni turniej dostarczył wielu sportowych emocji. Na kortach nie brakowało długich wymian, zaskakujących zwrotów akcji i meczów rozstrzyganych w końcówkach setów. Zawodnicy pokazali nie tylko wysokie umiejętności tenisowe, ale również ogromny charakter i odporność na trudne warunki pogodowe.


🤝 Niedziela – turniej deblowy

Drugiego dnia odbył się turniej deblowy, w którym wystartowało 12 par.

Uczestnicy:

  • Wojciech Biela / Rafał Czerkawski (OKT)
  • Andrzej Biela / Dawid Kossowski (OKT)
  • Dariusz Rudnicki / Krzysztof Najdek (OKT)
  • Sebastian Rak / Łukasz Jędyka (Polanica-Zdrój, Nysa)
  • Piotr Wiśniewski / Mateusz Zieliński (Wrocław, Opole)
  • Michał Malcherek / Maciej Żytajtys (Marcinkowice)
  • Wiktor Fedunik / Radosław Prusak (OKT)
  • Justyna Maciaszczyk / Patryk Maciaszczyk (OKT)
  • Wojciech Uryga / Aleksandra Uryga (OKT)
  • Paweł Nabiałczyk / Marcel Bojakowski (OKT)
  • Oleksandra Karpenko / Wojciech Glapiak (Wrocław)
  • Eugeniusz Mruk / Edward Pająk (OKT)

Turniej rozegrano w dwóch grupach, po których wyłoniono najlepsze pary i rozegrano mecze półfinałowe oraz finałowe.

W półfinale zmierzyli się Wojtek Biela i Rafał Czerkawski vs. Piotr Wiśniewski i Mateusz Zieliński (2:6, 3:6) oraz Andrzej Biela i Dawid Kossowski vs. Sebastian Rak i Łukasz Jędyka (6:4, 2:6, 4:10).

Z kolei mecz finałowy rozegrali Piotr Wiśniewski i Mateusz Zieliński vs. Sebastian Rak i Łukasz Jędyka z wynikiem końcowym 6:2, 6:2.

🏆 WYNIKI Debel – Grupa A

🥇 Piotr Wiśniewski / Mateusz Zieliński
🥈 Sebastian Rak / Łukasz Jędyka
🥉 Wojciech Biela / Rafał Czerkawski

Tuż za podium uplasowali się Andrzej Biela i Dawid Kossowski.

Natomiast klasyfikacja końcowa w grupie B wyglądała następująco:

🏆 WYNIKI Debel – Grupa B

🥇 Wiktor Fedunik / Radosław Prusak
🥈 Paweł Nabiałczyk / Marcel Bojakowski
🥉 Wojciech Uryga / Aleksandra Uryga

Na kolejnych miejscach znaleźli się Justyna i Patryk Maciaszczyk oraz Eugeniusz Mruk i Edward Pająk.

W turnieju deblowym nie brakowało emocji. Rywalizacja była zacięta, a wiele spotkań dostarczyło uczestnikom i kibicom sporo sportowych wrażeń.

🙏 Podziękowania

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które przyczyniły się do organizacji i sprawnego przebiegu Turnieju o Puchar Burmistrza Oławy 2026.

Szczególne podziękowania składamy:

  • Miastu Oława oraz Burmistrzowi Oławy za wsparcie wydarzenia i objęcie go patronatem,
  • firmom PODIUM oraz FORMAT DEVELOPER za wieloletnie wspieranie rozwoju tenisa w Oławie,
  • właścicielom sklepu AGA w Oławie za dostarczenie produktów spożywczych dla uczestników turnieju,
  • Małgosi Bieli za organizację zaplecza gastronomicznego oraz opiekę nad uczestnikami przez cały weekend,
  • wszystkim wolontariuszom i członkom Oławskiego Klubu Tenisowego za pomoc przy przygotowaniu kortów, organizacji rozgrywek, obsłudze zawodników i tworzeniu wyjątkowej atmosfery wydarzenia.

Dziękujemy również wszystkim kibicom, którzy pomimo upalnej pogody licznie odwiedzali korty i wspierali zawodników swoim dopingiem. To dzięki Wam Turniej o Puchar Burmistrza Oławy po raz kolejny był nie tylko sportowym świętem, ale również doskonałą okazją do integracji lokalnej społeczności tenisowej.

🌞 PODSUMOWANIE – Gorący weekend pełen sportowych emocji

Tegoroczny Turniej o Puchar Burmistrza Oławy pokazał, że tenis w Oławie nieustannie się rozwija. Mimo ekstremalnie wysokich temperatur zawodnicy rozegrali dziesiątki meczów, prezentując wysoki poziom sportowy oraz ogromne zaangażowanie.

Na uwagę zasługuje występ Mateusza Zielińskiego, który zwyciężył zarówno w kategorii singlowej Open A, jak i w najmocniejszej grupie turnieju deblowego.

Nie zabrakło również rodzinnych akcentów – w turnieju deblowym wystąpiły m.in. dwa małżeństwa, a na kortach pojawili się zawodnicy reprezentujący kilka pokoleń tenisistów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, kibicom, sponsorom oraz osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia. Dzięki Wam był to kolejny wyjątkowy tenisowy weekend w Oławie.

Do zobaczenia na kolejnych turniejach organizowanych przez Oławski Klub Tenisowy! 🎾


Tenis w Oławie jest wspierany przez: